دادستانی سوئد سوزاندن قرآن را جرم ندانست

دادستانی سوئد سوزاندن قرآن را جرم ندانست

سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

دادستانی سوئد اعلام کرد آتش زدن قرآن غیر قانونی محسوب نمی‌شود و به همین دلیل پیگیری پرونده هتاکی به کتاب مقدس مسلمانان را متوقف کرد.

دادستانی سوئد با ادعای اینکه آتش زدن کتاب مقدس مسلمانان مصداق جرم نمی‌باشد، تحقیقات مقدماتی در خصوص هتاکی به این کتاب مقدس در ماه اوت را متوقف کرد.

«سوفیا سیرن» به تلویزیون ملی سوئد اعلام کرد اثبات ارتکاب جرم در این باره امکان پذیر نیست. سوزاندن قرآن به خودی خود غیر قانونی نیست. این مقام دادستانی سوئد اعلام کرد ارزیابی حادثه آتش زدن قرآن براساس اطلاعات و فیلم‌های شاهدان حاضر در محل صورت گرفته است.

دادستانی سوئد در ادامه افزود اگرچه حادثه آتش زدن قرآن در این کشور با هدف تحریک علیه یک گروه خاص صورت گرفته است، اما عاملان حادثه قابل شناسایی نیستند. در حالی‌که رسانه‌ها و برخی سیاستمدارن سوئدی چنین اقدام تحریک آمیزی را محکوم می‌کنند، دادستانی این کشور می‌گوید قانونی برای طرح اتهام در این خصوص در دست ندارد.

در ابتدای سال میلادی جاری، عناصر افراط گرا در سوئد در واکنش به بازداشت یک سیاستمدار راستگرای دانمارکی، در اقدامی وقیحانه، یک نسخه از قرآن را آتش زدند. راسموس پالودان، سیاستمدار راستگرای دانمارکی و رهبر حزب دست راستی «هارد لاین» دانمارک پیشتر در مرز سوئد توقیف و از ورود به این کشور به مدت دو سال منع شده بود. او پیش از آن اعلام کرده بود که به زودی در سوئد، نسخه‌ای از قرآن را خواهد سوزاند.
منبع: ابنا

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی